VLetenky

Uralský Jekaterinburg s Pobedou od 144 EUR

Ural
Sugestívny pohľad na nočnú panorámu Jekaterinburgu (foto: Alex Alishevskikh/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Výlet do uralského regiónu (i s možnosťou krátkej prehliadky Moskvy) máte príležitosť zrealizovať s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského Jekaterinburgu na južnom Urale sú v predaji za 144 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Ural môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 3. apríla s návratom z Jekaterinburgu (SVX) dňa 10. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Jekaterinburg za 144 EUR (03.04.-10.04.2019)

BTS-SVX
Bratislava, Slovensko – Jekaterinburg, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ural

Skoro 1,5-miliónový Jekaterinburg – uralská metropola a štvrté najľudnatejšie ruské sídlo (po Moskve, Petrohrade a Novosibirsku), Vás čaká na hranici Európy a Ázie v južnej partii Uralu. Založený bol začiatkom 18. storočia panovníkom Petrom Veľkým, ktorý ho pomenoval po svojej druhej manželke Kataríne I. V komunistickej epoche nieslo mesto názov Sverdlovsk.

Pôsobivé hlavné mesto Uralu

Impresívny Jekaterinburg sa radí k významným finančným a dopravným centrám Ruska. Prechádza tadiaľto i dramatická Transsibírska magistrála na svojej 9289-kilometrovej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice do Vladivostoku na pobreží Pacifiku (jekaterinburgská železničná stanica leží na 1816. kilometri od Moskvy). V relatívne dostupnej vzdialenosti (na ruské pomery – t.j. v 500-kilometrovom okruhu) od Jekaterinburgu nájdete aj ruské veľkomestá Perm, Ufa, Čeljabinsk, Magnitogorsk, a Ťumeň (ďaleko to nebudete mať ani do severokazachstanaského mesta Kostanay).

Na hranici kontinentov

Pokiaľ chcete byť jednou nohou v Európe a druhou v Ázii, postavte sa na európsko-ázijský hraničný monument. Toto miesto, ktoré Vás čaká 17 km na západ od Jekaterinburgu (blízko hlavného cestného ťahu smerom na Moskvu), bolo vybudované z kameňov dopravených z najvzdialenejšieho bodu európskej partie aj z najviac vzdialenej ázijskej časti (Dežnevov mys na Čukotke).

0