VLetenky

Uralský Čeljabinsk s Pobedou od 132 EUR

Ural
Národný park Taganaj v Čeljabinskej oblasti (foto: Southern Urals/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Cestu do juhouralského regiónu máte príležitosť zrealizovať s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského mesta Čeljabinsk na južnom Urale sú v predaji za 132 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Ural nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 3. apríla s návratom z Čeljabinsku (CEK) dňa 10. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Čeljabinsk za 132 EUR (03.04.-10.04.2019)

BTS-CEK
Bratislava, Slovensko – Čeljabinsk, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čeljabinská oblasť (Ural)

Lákavý 1,2-miliónový Čeljabinsk, pulzujúce administratívno-politické centrum rovnomennej juhouralskej Čeljabinskej oblasti, Vás čaká na hranci európskej a ázijskej časti Ruska. Nájdete ho na brehoch rieky Miass (jeden z prítokov veľtoku Ob), ktorá tvorí akúsi prirodzenú geografickú hraničnú líniu medzi Uralom a Sibírou. Založený bol v prvej polke 18. storočia.

Pôsobivé hlavné mesto Čeljabinskej oblasti

Impresívny Čeljabinsk sa zaraďuje k dôležitým ekonomickým a dopravným centrám Ruska. Prechádza tadeto i južná vetva epickej Transsibírskej magistrály na svojej dlhočiznej ceste z Moskvy do vzdialeného Vladivostoku na pobreží Pacifiku – cez mestá Samara a Ufa (s pokračovanám cez Kurgan) do Omsku – kde sa spája so severnou vetvou Transsibu (vedúcou cez Perm, Jekaterinburg a Tjumen).

Zaujímavé miestne špeciality

V Čeljabinskej oblasti zaujme aj 200-tisícový Zlatoust, položený smerom na západ od samotného Čeljabinsku. Pozoruhodný Zlatoust, mimochodom rodisko fenomenálneho ruského šachistu Anatolija Karpova, bol pomenovaný po prvom biskupovi Východorímskej ríše sv. Jánovi Zlatoústom. V jeho okolí svojimi prírodnými scenériami poteší nielen fotogenický národný park s názvom „Taganaj“.

0