VLetenky

Uralský Čeljabinsk s Pobedou od 112 EUR

Ural
Národný park Taganaj v Čeljabinskej oblasti (foto: Anatolij Kozlov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Cestu do juhouralského regiónu (i s možnosťou krátkej prehliadky Moskvy) máte možnosť uskutočniť s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského mesta Čeljabinsk na južnom Urale sa dajú kúpiť za 112 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Ural nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 5. apríla s návratom z Čeljabinsku (CEK) dňa 12. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Čeljabinsk za 112 EUR (05.04.-12.04.2018)

BTS-CEK

Čeljabinská oblasť (Ural)

Pútavý 1,2-miliónový Čeljabinsk, rušné administratívno-politické centrum rovnomennej juhouralskej Čeljabinskej oblasti, Vás očakáva na hranci európskej a ázijskej partie Ruska. Nájdete ho na brehoch rieky Miass (jeden z prítokov veľtoku Ob), ktorá vytvára akúsi prirodzenú geografickú hraničnú líniu medzi Uralom a Sibírou. Založený bol v prvej polovici 18. storočia.

Impresívne hlavné mesto Čeljabinskej oblasti

Pôsobivý Čeljabinsk sa radí k významným ekonomickým a dopravným centrám Ruska. Prechádza tadiaľto aj južná vetva epickej Transsibírskej magistrály na svojej dlhočiznej ceste z Moskvy do vzdialeného Vladivostoku na pobreží Pacifiku – cez mestá Samara a Ufa (s pokračovanám cez Kurgan) do Omsku – kde sa spája so severnou vetvou Transsibu (vedúcou cez Perm, Jekaterinburg a Tjumen).

Zaujímavé miestne pozoruhodnosti

V Čeljabinskej oblasti upúta i 200-tisícový Zlatoust, situovaný smerom na západ od samotného Čeljabinsku. Pozoruhodný Zlatoust, mimochodom rodisko geniálneho ruského šachistu Anatolija Karpova, bol pomenovaný po prvom biskupovi Východorímskej ríše sv. Jánovi Zlatoústom. V jeho okolí svojimi prírodnými scenériami poteší nielen fotogenický národný park pod názvom “Taganaj”.

0