VLetenky

Ural s UTair od 164 EUR

Asylykyul
Južný Ural v podobe baškirského jazera Asylykyul (foto: Oreganom/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na prehliadku (juho)uralského regiónu sa máte možnosť vypraviť (aj v období letných prázdnin) pri využití priamej linky miestnej leteckej spoločnosti UTair z Viedne do Baškirska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do baškirskej metropoly Ufa (na južnom Urale) sa dajú kúpiť za 12029 RUB (alebo v prepočte cca 164 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od začiatku júna do konca októbra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. júla (piatok) s návratom z ruskej Ufy (UFA) dňa 8. júla 2019 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ufa za 12029 RUB / 164 EUR (05.07.-08.07.2019 / piatok – pondelok / priamy let)

VIE-UFA
Viedeň, Rakúsko – Ufa, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Baškirsko a Ural

Pôsobivá miliónová Ufa, administratívne centrum Baškirska (Baškortostanu), Vás očakáva v jeho centrálnej časti (mimochodom so štyrmi miliónmi obyvateľov najľudnatejšej ruskej republiky). Za susedov má Tatarstano na západe, Udmurtiu na severozápade, Permský kraj na severe, Sverdlovskú oblasť na severovýchode, Čeljabinskú oblasť na východe i Orenburskú oblasť na juhu.

Impresívna Baškirská republika oplýva vcelku pútavým národnostným zložením, kde sú približne rovnakou mierou zastúpení Rusi a (navzájom) relatívne príbuzné turkické národy ako (domáci) Baškiri a Tatári. V samotnom Baškirsku Vás čaká vyše 600 riek a 800 jazier. V pomerne dostupnej vzdialenosti (na ruské pomery – t.j. v 500-kilometrovom okruhu) od Ufy narazíte na ruské veľkomestá Samara, Kazaň, Iževsk, Perm, Jejaterinburg, Čeljabinsk, Magnitogorsk, Orsk a Orenburg (ďaleko to nemáte ani do severokazachstanaského mesta Kostanay).

0

Add a Comment