VLetenky

Ural s Transaero od 159 EUR

Ural
Vstup do areálu Ganina Jama s drevenými kostolíkmi (foto: Hardscarf/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na cestu do (juho)uralského regiónu sa možno vybrať (nielen počas jesene) s miestnou leteckou spoločnosťou Transaero (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do ruského Jekaterinburgu na južnom Urale sú v predaji za 176 USD (alebo v prepočte cca 159 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v období od septembra 2015 do marca 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Ural môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. septembra s návratom z ruského Jekaterinburgu (SVX) dňa 9. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jekaterinburg za 176 USD (02.09.-09.09.2015)
Pozn.: V prvom kroku rezervácie sa ukáže cena 188 USD, ktorá sa zmení po prekliknutí na 176 USD

Ural

Skoro 1,5-miliónový Jekaterinburg – uralská metropola a štvrté najľudnatejšie ruské sídlo (po Moskve, Petrohrade a Novosibirsku), Vás čaká na hranici Európy a Ázie v južnej partii Uralu. Založený bol začiatkom 18. storočia panovníkom Petrom Veľkým, ktorý ho pomenoval po svojej druhej manželke Kataríne I. V komunistickej epoche nieslo mesto názov Sverdlovsk.

Pôsobivé hlavné mesto Uralu

Impresívny Jekaterinburg sa radí k významným finančným a dopravným centrám Ruska. Prechádza tadiaľto i epická Transsibírska magistrála na svojej 9289-kilometrovej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice do Vladivostoku na pobreží Pacifiku (jekaterinburgská železničná stanica leží na 1816. kilometri od Moskvy). V relatívne dostupnej vzdialenosti (na ruské pomery – t.j. v 500-kilometrovom okruhu) od Jekaterinburgu nájdete aj ruské veľkomestá Perm, Ufa, Čeljabinsk, Magnitogorsk, a Ťumeň (ďaleko to nebudete mať ani do severokazachstanaského mesta Kostanay).

Na hranici kontinentov

Pokiaľ chcete byť jednou nohou v Európe a druhou v Ázii, postavte sa na európsko-ázijský hraničný monument. Toto miesto, ktoré Vás čaká 17 km na západ od Jekaterinburgu (v blízkosti hlavného cestného ťahu smerom na Moskvu), bolo vybudované z kameňov dopravených z najvzdialenejšieho bodu európskej partie aj z najviac vzdialenej ázijskej časti (Dežnevov mys na Čukotke).

0