VLetenky

Ural s Pobedou za 99 EUR

Ural
Pohľad na Jekaterinburg z 53. poschodia budovy “Vysockij” (foto: Pawel Maryanov/Flickr/CC BY 2.0)

Last minute (“predĺžený” víkendový) výlet do uralského regiónu (aj s možnosťou krátkej prehliadky Moskvy) možno uskutočniť s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského Jekaterinburgu na južnom Urale sa predávajú za 99 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť tarifu v najnižšej cenovej hladine nájdete na konci novembra / na začiatku decembra 2016 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnopsťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Ural môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 2. decembra (piatok večer) s návratom z Jekaterinburgu (SVX) dňa (pondelok ráno).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Jekaterinburg za 99 EUR (02.12.-05.12.2016 / manuálne zadanie)

Ural

Takmer 1,5-miliónový Jekaterinburg – uralská metropola a štvrté najľudnatejšie ruské sídlo (po Moskve, Petrohrade a Novosibirsku), Vás očakáva na hranici Európy a Ázie v južnej časti Uralu. Založený bol začiatkom 18. storočia panovníkom Petrom Veľkým, ktorý ho nazval po svojej druhej manželke Kataríne I. V komunistickej epoche nieslo mesto pomenovanie Sverdlovsk.

Impresívne hlavné mesto Uralu

Pôsobivý Jekaterinburg sa zaraďuje k dôležitým finančným a dopravným centrám Ruska. Prechádza tadiaľto aj epická Transsibírska magistrála na svojej 9289-kilometrovej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice do Vladivostoku na pobreží Pacifiku (jekaterinburgská železničná stanica leží na 1816. kilometri od Moskvy). V pomerne dostupnej vzdialenosti (na ruské pomery – t.j. v 500-kilometrovom okruhu) od Jekaterinburgu nájdete i ruské veľkomestá Perm, Ufa, Čeljabinsk, Magnitogorsk, a Ťumeň (ďaleko to nebudete mať ani do severokazachstanaského mesta Kostanay).

Na hranici kontinentov

Ak chcete byť jednou nohou v Európe a druhou v Ázii, postavte sa na európsko-ázijský hraničný monument. Toto miesto, ktoré Vás očakáva 17 km na západ od Jekaterinburgu (v blízkosti hlavného cestného ťahu smerom na Moskvu), bolo postavené z kameňov dopravených z najvzdialenejšieho bodu európskej časti i z najviac vzdialenej ázijskej partie (Dežnevov mys na Čukotke).

0