VLetenky

Ural s Pobedou od 148 EUR

Ural
Panoráma Jekaterinburgu z 53. poschodia budovy “Vysockij” (foto: Pawel Maryanov/Flickr/CC BY 2.0)

Cestu do (juho)uralského regiónu máte možnosť podniknúť s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom zo slovenského hlavného mesta Bratislava).

Spiatočné letenky do ruského Jekaterinburgu na južnom Urale sú v predaji za 148 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na prelome apríla a mája 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Ural môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 27. apríla s návratom z Jekaterinburgu (SVX) dňa 5. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Jekaterinburg za 148 EUR (27.04.-05.05.2016 / manuálne zadanie)

Ural

Skoro 1,5-miliónový Jekaterinburg – uralská metropola a štvrté najľudnatejšie ruské sídlo (po Moskve, Petrohrade a Novosibirsku), Vás čaká na hranici Európy a Ázie v južnej partii Uralu. Založený bol začiatkom 18. storočia panovníkom Petrom Veľkým, ktorý ho pomenoval po svojej druhej manželke Kataríne I. V komunistickej epoche nieslo mesto názov Sverdlovsk.

Pôsobivé hlavné mesto Uralu

Impresívny Jekaterinburg sa radí k významným finančným a dopravným centrám Ruska. Prechádza tadiaľto i epická Transsibírska magistrála na svojej 9289-kilometrovej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice do Vladivostoku na pobreží Pacifiku (jekaterinburgská železničná stanica leží na 1816. kilometri od Moskvy). V relatívne dostupnej vzdialenosti (na ruské pomery – t.j. v 500-kilometrovom okruhu) od Jekaterinburgu nájdete aj ruské veľkomestá Perm, Ufa, Čeljabinsk, Magnitogorsk, a Ťumeň (ďaleko to nebudete mať ani do severokazachstanaského mesta Kostanay).

Na hranici kontinentov

Pokiaľ chcete byť jednou nohou v Európe a druhou v Ázii, postavte sa na európsko-ázijský hraničný monument. Toto miesto, ktoré Vás čaká 17 km na západ od Jekaterinburgu (v blízkosti hlavného cestného ťahu smerom na Moskvu), bolo postavené z kameňov dopravených z najvzdialenejšieho bodu európskej partie i z najviac vzdialenej ázijskej časti (Dežnevov mys na Čukotke).

0