VLetenky

Ural s Pobedou od 136 EUR

Ural
Jekaterinburg z 53. poschodia budovy “Vysockij” (foto: Pawel Maryanov/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do (juho)uralského regiónu možno vyraziť s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom zo slovenského hlavného mesta Bratislava).

Spiatočné letenky do ruského Jekaterinburgu na južnom Urale sú v predaji za 136 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä na konci januára 2016 a za (neveľký) príplatok aj v zostávajúcom období do konca zimného letového poriadku, t.j. priebehu februára a marca 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Ural môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 28. januára s návratom z Jekaterinburgu (SVX) dňa 31. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Jekaterinburg za 136 EUR (28.01.-31.01.2016 / manuálne zadanie)

Ural

Takmer 1,5-miliónový Jekaterinburg – uralská metropola a štvrté najľudnatejšie ruské sídlo (po Moskve, Petrohrade a Novosibirsku), Vás očakáva na hranici Európy a Ázie v južnej časti Uralu. Založený bol začiatkom 18. storočia panovníkom Petrom Veľkým, ktorý ho nazval po svojej druhej manželke Kataríne I. V komunistickej epoche nieslo mesto pomenovanie Sverdlovsk.

Impresívne hlavné mesto Uralu

Pôsobivý Jekaterinburg sa zaraďuje k dôležitým finančným a dopravným centrám Ruska. Prechádza tadiaľto aj epická Transsibírska magistrála na svojej 9289-kilometrovej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice do Vladivostoku na pobreží Pacifiku (jekaterinburgská železničná stanica leží na 1816. kilometri od Moskvy). V pomerne dostupnej vzdialenosti (na ruské pomery – t.j. v 500-kilometrovom okruhu) od Jekaterinburgu nájdete i ruské veľkomestá Perm, Ufa, Čeljabinsk, Magnitogorsk, a Ťumeň (ďaleko to nebudete mať ani do severokazachstanaského mesta Kostanay).

Na hranici kontinentov

Ak chcete byť jednou nohou v Európe a druhou v Ázii, postavte sa na európsko-ázijský hraničný monument. Toto miesto, ktoré Vás očakáva 17 km západne od Jekaterinburgu (v blízkosti hlavného cestného ťahu smerom na Moskvu), bolo postavené z kameňov dopravených z najvzdialenejšieho bodu európskej časti i z najviac vzdialenej ázijskej partie (Dežnevov mys na Čukotke).

0