VLetenky

Ural s Pobedou od 106 EUR

Ural
Uralský národný park Yugyd Va v susednej republike Komi (foto: xndr/Wikimedia Commons/CC0)

Výlet do uralského regiónu (aj s možnosťou krátkej prehliadky Moskvy) máte možnosť zrealizovať s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského mesta Perm na južnom Urale kúpite za 106 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas marca 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Ural nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 2. marca s návratom z Permu (PEE) dňa 13. marca 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Perm za 106 EUR (02.03.-13.03.2018 / manuálne zadanie)

BTS-PEE

Ural

Skoro miliónový Perm, administratívno-politické centrum rovnomenného Permského kraja, Vás čaká na západe európskej oblasti Ruska na brehoch rieky Kama (jeden z prítokov veľtoku Volga). Založený bol v polovici 17. storočia. V komunistickej epoche nieslo mesto aj pomenovanie Molotov po ruskom diplomatovi Viačeslavovi Molotovovi (názov Perm má naopak ugrofínsky jazykový pôvod).

Pôsobivé hlavné mesto Permského kraja

Impresívny Perm sa zaraďuje k dôležitým finančným a dopravným centrám Ruska. Prechádza tadiaľto i epická Transsibírska magistrála na svojej 9289-kilometrovej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice do Vladivostoku na pobreží Pacifiku (permská železničná stanica leží na 1436. kilometri od Moskvy). V relatívne dostupnej vzdialenosti (na ruské pomery – t.j. v 500-kilometrovom okruhu) od Permu nájdete aj ruské veľkomestá Jekaterinburg, Čeljabinsk, Magnitogorsk, Ufa a Kazaň.

Na hranici kontinentov

Pokiaľ chcete byť jednou nohou v Európe a druhou v Ázii, postavte sa na európsko-ázijský hraničný monument. Toto miesto, ktoré Vás očakáva smerom na západ pri Jekaterinburgu (v blízkosti hlavného cestného ťahu smerom na Moskvu), bolo vybudované z kameňov dopravených z najvzdialenejšieho bodu európskej časti aj z najviac vzdialenej ázijskej partie (Dežnevov mys na Čukotke).

0