VLetenky

Uganda s Flydubai od 240 EUR

Rwenzori
Neopakovateľné čaro Rwenzori Mountains National Park (foto: Jørn Eriksson/Flickr/CC BY 2.0)

Znamenité Viktóriino jazero s prekrásnymi ostrovmi a Biely Níl, famózne africké päťtisícové vrcholy, sympatické horské gorily či inú lákavú faunu v národných parkoch – to všetko a množstvo ďalších cestovateľských pozoruhodností vzhliadnete v magickej východoafrickej Ugande pri využití tarifu leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom zo slovenskej Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ugandského mesta Entebbe kúpite za 240 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika (v rámci zľavnenia zo základnej ceny 340 EUR).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 10. mája do do 20. júna 2017 a predaj do 27. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Podmienkou dosiahnutia avizovanej ceny bude bezplatná registrácia do programu aerolínie s názvom “OPEN”, ktorého členovia majú aktuálne výraznú zľavu na vybraných letoch Flydubai.

V priebehu rezervačného procesu bude po zaregistrovaní a prihlásení do vernostného programu “OPEN” základná cena letenky 340 EUR znížená na 240 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Ugandy nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 2. júna a návrat z Entebbe (EBB) dňa 16. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Entebbe za 240 EUR pre členov “OPEN” (02.06.-16.06.2017 / 340 EUR pred zľavou)

Uganda

Pozoruhodná Uganda sa rozkladá na území s rozlohou 236 tisíc km², kde žije skoro 36 miliónov obyvateľov. Susedí s Keňou na Východe, južnú hranicu zdieľa s Tanzániou a Rwandou, hraničné pásmo na západe si delí s Demokratickou republikou Kongo a za severného suseda má Južný Sudán. I keď turizmus v Ugande možno zatiaľ ešte nebude úplne na úrovni susednej Tanzánie a Kene, Uganda rýchlo dobieha zmeškané a veľká časť cestovateľov ju zaraďuje celkom oprávnene do svojho itinerára pri návšteve spomínaných populárnych okolitých východoafrických krajín.

Majestátne Viktóriino jazero

Priletíte do pohodového Entebbe (1180 m) na brehoch legendárneho Viktóriineho jazera, ktoré býva často pokladané za zdroj Nílu. Asi 40 km severne sa nachádza ugandské hlavné mesto, impresívna 1,7-miliónová Kampala. Opačným smerom od Entebbe v približne rovnakej vzdialenosti naďabíte na pôvabné súostrovie Ssese Islands, alebo 84 príťažlivých ostrovov a ostrovčekov vo Viktóriinom jazere.

Fascinujúca africká fauna

Ak sa vypravíte smerom na západ (alebo skôr juhozápad), v blízkosti Kisoro natrafíte na národné parky Bwindi a Mgahinga, kde sa dajú pozorovať mimoriadne horské gorily. O niečo severnejšie v oblasti Lake Edward a Lake George Vás čaká Queen Elizabeth National Park s úžasnou africkou faunou, jeden z najpopulárnejších cestovateľských cieľov v Ugande.

Aj impozantné päťtisícové vrcholy

Susedný národný park Kibale neďaleko Fort Portal upúta možnosťou stretnutia šimpanzov a nádhernými sopečnými jazerami. Celej oblasti dominuje fantastický Rwenzori Mountains National Park s treťou najvyššou horou čierneho kontinentu (za Kilimandžárom a Mt. Kenya), relatívne dobre dostupnou a celkom fotogenickou päťtisícovkou Mount Stanley alias Margherita Peak (5109 m).

Dramatický Biely Níl

Ak budete pokračovať ďalej na sever, naďabíte na Lake Albert (621 m), najnižší bod Ugandy a súčasne miesto, kde Victoria Nile (vytekajúci z Viktóriinho jazera) mení svoj názov na Albert Nile. Stále sa však jedná o Biely Níl, ktorý v širšom okolí sudánskeho hlavného mesta Chartúm po sútoku s etiópskym Modrým Nílom vytvára hlavnú partiu afrického veľtoku, jednej z najdlhších riek zemegule.

Ďalšie národné parky

O čosi vyššie od Lake Albert proti prúdu Bieleho Nílu sú položené gigantické vodopády Murchison Falls s rovnomenným národným parkom a ďalšími výbornými ukážkami zástupcov africkej zvieracej ríše. Naopak pri hranici s Keňou, určite očaria tým istým spôsobom skvelé Kidepo Valley N.P. a Mt. Elgon N.P. pri vyhasnutom vulkáne s identickým názvom (a nadmorskou výškou 4321 m).

0