VLetenky

Uganda s EgyptAir od 374 EUR

Rwenzori
Neopakovateľné kúzlo Rwenzori Mountains National Park (foto: Jørn Eriksson/Flickr/CC BY 2.0)

Famózne Viktóriino jazero s nádhernými ostrovmi a Biely Níl, znamenité africké päťtisícové vrcholy, sympatické horské gorily či inú pútavú faunu v národných parkoch – to všetko a mnoho ďalších cestovateľských špecialít uvidíte v dramatickej východoafrickej Ugande pri využití tarifu leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do ugandského mesta Entebbe sú v predaji za 374 EUR s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu. V cene 393 EUR možno letieť taktiež z viedenského letiska.

Tarifné podmienky určujú (ukončenie) cesty do 20. júna 2015 a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája a júna 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Ugandy nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 6. júna a návrat z Entebbe (EBB) dňa 19. júna 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. júna a návrat z ugandského Entebbe (EBB) dňa 19. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Entebbe za 374 EUR (06.06.-19.06.2015)
Budapešť – Entebbe za 398 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Entebbe za 399 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Entebbe za 10843 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Entebbe za 393 EUR (06.06.-19.06.2015)
Viedeň – Entebbe za 417 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Entebbe za 418 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Entebbe za 11388 CZK (rezervácia v ČJ)

Uganda

Pozoruhodná Uganda sa rozprestiera na území s rozlohou 236 tisíc km², kde žije takmer 36 miliónov obyvateľov. Susedí s Keňou na Východe, južnú hranicu si delí s Tanzániou a Rwandou, hraničné pásmo na západe zdieľa s Demokratickou republikou Kongo a za severného suseda má Južný Sudán. Aj keď turizmus v Ugande možno zatiaľ ešte nebude úplne na úrovni susednej Tanzánie a Kene, Uganda rýchlo dobieha zameškané a veľká časť cestovateľov ju radí vcelku oprávnene do svojho itinerára pri návšteve spomínaných obľúbených okolitých východoafrických krajín.

Impozantné Viktóriino jazero

Priletíte do príjemného Entebbe (1180 m) na brehoch svetoznámeho Viktóriineho jazera, ktoré býva často považované za zdroj Nílu. Asi 40 km na sever sa nachádza ugandské hlavné mesto, pôsobivá 1,7-miliónová Kampala. Opačným smerom od Entebbe v zhruba tej istej vzdialenosti natrafíte na príťažlivé súostrovie Ssese Islands, alebo 84 pôvabných ostrovov a ostrovčekov vo Viktóriinom jazere.

Fantastická africká fauna

Pokiaľ sa vyberiete smerom na západ (alebo skôr juhozápad), v blízkosti Kisoro naďabíte na národné parky Bwindi a Mgahinga, kde sa dajú pozorovať výnimočné horské gorily. O čosi severnejšie v oblasti Lake Edward a Lake George Vás očakáva Queen Elizabeth National Park so skvelou africkou faunou, jeden z najobľúbenejších cestovateľských cieľov v Ugande.

Aj majestátne päťtisícové vrcholy

Susedný národný park Kibale neďaleko Fort Portal upúta možnosťou stretnutia šimpanzov a prekrásnymi sopečnými jazerami. Celej oblasti dominuje fascinujúci Rwenzori Mountains National Park s treťou najvyššou horou čierneho svetadielu (za Kilimandžárom a Mt. Kenya), pomerne dobre dostupnou a vcelku fotogenickou päťtisícovkou Mount Stanley alias Margherita Peak (5109 m).

Magický Biely Níl

Ak budete pokračovať ďalej na sever, narazíte na Lake Albert (621 m), najnižší bod Ugandy a zároveň miesto, kde Victoria Nile (vytekajúci z Viktóriinho jazera) mení svoj názov na Albert Nile. Stále sa však jedná o Biely Níl, ktorý v širšom okolí sudánskeho hlavného mesta Chartúm po sútoku s etiópskym Modrým Nílom tvorí hlavnú časť afrického veľtoku, jednej z najdlhších riek planéty.

Ďalšie národné parky

O niečo vyššie od Lake Albert proti prúdu Bieleho Nílu sú situované obrovité vodopády Murchison Falls s rovnomenným národným parkom a ďalšími vynikajúcimi ukážkami zástupcov africkej zvieracej ríše. Naopak pri hranici s Keňou, istotne okúzlia rovnakým spôsobom úžasné Kidepo Valley N.P. a Mt. Elgon N.P. pri vyhasnutom vulkáne s identickým názvom (a nadmorskou výškou 4321 m).

0