VLetenky

Turks a Caicos s British Airways od 482 EUR

Grand Turk
Turks a Caicos – atraktívny miestny ostrov Grand Turk (foto: James Willamor/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na pútavé tropické súostrovie Turks a Caicos vábi tarif leteckej spoločnosti British Airways z aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Turks a Caicos (do Providenciales / Caicos Islands) sa dajú kúpiť za 482 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 20. augusta do 7. októbra 2019 / návraty od 10. septembra do 7. októbra 2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu s návratom do 07.10.2019 a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie letenky na Turks a Caicos nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 31. augusta (sobota) s návratom z Providenciales (PLS) do Viedne (VIE) dňa 15. septembra 2019 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Praha – Providenciales – Viedeň za 482 EUR (31.08.-15.09.2019 / sobota – nedeľa)

PRG-PLS-VIE
Praha – Providenciales (Turks a Caicos) – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Turks a Caicos

Príťažlivý Turks a Caicos, britské zámorské územie v karibsko-atlantickom regióne, Vás očakáva v Bahamskom súostroví v oblasti Antíl na východ od Bahamov a severne od Hispanioly (s Dominikánskou republikou a Haiti). Ako bude zrejmé už zo samotného názvu, vytvárajú ho dve hlavné ostrovné skupiny – skvelé Caicos Islands na západe a vynikajúce Turks Islands na východe, pozostávajúce z ôsmich hlavných ostrovov a asi troch stoviek znamenitých menších ostrovčekov.

Pohodové počasie po celý rok

Nesmierne fotogenický Turks a Caicos sa môže pochváliť celkom príjemnou klímou – pomerne teplým, ale na druhej strane (na karibské pomery) relatívne suchým podnebím (prakticky v priebehu celého roka). Mimochodom, pomenovanie súostrovia pochádza od vskutku rozšíreného miestneho druhu kaktusu s prezývkou “Turk’s-cap cactus” (poznávacieho znamenia Turks a Caicos).

“Objavenie” Španielmi

Famózny Turks a Caicos v tomto populárnom karibsko-atlantickom tropickom regióne pravdepodobne ako prvý Európan zbadal španielsky dobyvateľ Juan Ponce de León, ktorý sa do tohto regiónu dostal ako jeden z 1200 dobrovoľníkov na druhej výprave do Nového sveta roku 1493 pod vedením odvážneho janovského moreplavca v službách Španielska menom Krištof Kolumbus.

Od Španielska a Francúzska k Veľkej Británii

Neskoršie sa de León stal guvernérom Portorika, odkiaľ podnikal výpravy na severoamerickú pevninu – práve tento muž dal svoje meno asi tisíc kilometrov vzdialenej americkej Floride (vo voľnom preklade zo španielčiny La Florida znamená zhruba “krajina kvetov”). Oveľa neskôr (po kratšej “francúzskej anabáze”) sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradnou rečou sa stáva angličtina (a “národnou” menou americký dolár).

Čarovný Providenciales

Na okúzľujúcom ostrove Providenciales (domácimi skrátene nazývanom Provo), položenom v západnej časti Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky populárneho súostrovia Turks a Caicos. Sklamaní istotne nezostanú fanúšikovia odhaľovania dobre ukrytého sveta fantastických farebných koralov pod morskou hladinou.

Fenomenálne prímorské scenérie

Istotne sa však potešia nielen priaznivci potápania, pretože na svoje si prídu i vášniví milovníci fascinujúcich plážových scenérií – renomovaný portál Trip Advisor roku 2011 vyhlásil Turks a Caicos ako “cestovateľský cieľ” s najpríťažlivejšími plážami na svete. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť výbornú lokalitu Grace Bay, kde Vás čaká 8 km piesočnatých plážových “radovánok”.

Kúzelný Grand Turk

Hlavné mesto celého súostrovia, pozoruhodný Cockburn Town, však naopak nájdete v menšej ostrovnej skupine Turk Islands na najrozľahlejšom z tejto ostrovnej skupiny, šarmantnom ostrove Grand Turk. Možnosti aktivít sú viacmenej podobné ako na Provo, odkiaľ na Grand Turk docestujete letecky s Air Turks & Caicos alebo Caicos Express Airways. Skúste sa vydať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

0