VLetenky

Turks a Caicos s Air Canada od 568 EUR

Turks and Caicos
„Turks and Caicos“ v podobe ostrova Providenciales (foto: VV Nincic/Flickr/CC BY 2.0)

Na karibské súostrovie Turks a Caicos zvádza ponuka spoločnosti Air Canada (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Turks a Caicos (do Providenciales / Caicos Islands) kúpite za 568 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 28.01.-14.06. a 07.09.-16.12.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Turks a Caicos môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 2. októbra s návratom z Providenciales (PLS) dňa 16. októbra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Providenciales za 568 EUR (02.10.-16.10.2023)

VIE-PLS
Viedeň, Rakúsko – Providenciales, Turks a Caicos (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Turks a Caicos

Príťažlivý Turks a Caicos, britské zámorské územie v karibsko-atlantickom regióne, Vás očakáva v Bahamskom súostroví v oblasti Antíl na východ od Bahamov a severne od Hispanioly (s Dominikánskou republikou a Haiti). Ako bude zrejmé už zo samotného pomenovania, vytvárajú ho dve hlavné ostrovné skupiny – skvelé Caicos Islands na západe a vynikajúce Turks Islands na východe, pozostávajúce z ôsmich hlavných ostrovov a asi troch stoviek znamenitých menších ostrovčekov.

Príjemné počasie po celý rok

Nesmierne fotogenický Turks a Caicos sa môže popýšiť celkom pohodovou klímou – pomerne teplým, ale na druhej strane (na karibské pomery) relatívne suchým podnebím (prakticky v priebehu celého roka). Mimochodom, pomenovanie súostrovia pochádza od rozšíreného miestneho druhu kaktusu s prezývkou Turk’s-cap cactus (poznávacieho znamenia Turks a Caicos).

Objavenie Španielmi

Famózny Turks a Caicos v tomto populárnom karibsko-atlantickom tropickom regióne zrejme ako prvý Európan zbadal španielsky dobyvateľ Juan Ponce de León, ktorý sa do tohto mikroregiónu dostal ako jeden z 1200 dobrovoľníkov na druhej výprave do Nového sveta v roku 1493 pod vedením odvážneho janovského moreplavca v službách Španielska menom Krištof Kolumbus.

Od Španielska a Francúzska k Veľkej Británii

Neskoršie sa de León stal guvernérom Portorika, odkiaľ podnikal výpravy na severoamerickú pevninu – práve tento muž dal svoje meno asi tisíc kilometrov vzdialenej americkej Floride (vo voľnom preklade zo španielčiny La Florida znamená zhruba “krajina kvetov”). Oveľa neskôr (po kratšej “francúzskej anabáze”) sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradnou rečou sa stáva angličtina (a “národnou” menou americký dolár).

Čarovný Providenciales

Na okúzľujúcom ostrove Providenciales (domácimi skrátene nazývanom Provo), položenom v západnej časti Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky populárneho súostrovia Turks a Caicos. Sklamaní istotne nezostanú fanúšikovia objavovania dobre skrytého sveta fantastických farebných koralov pod morskou hladinou.

Fenomenálne prímorské scenérie

Istotne sa však potešia nielen priaznivci potápania, pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fascinujúcich plážových scenérií – renomovaný cestovateľský portál Trip Advisor roku 2011 vyhlásil Turks a Caicos ako “destináciu” s najpríťažlivejšími plážami na svete. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú lokalitu Grace Bay, kde Vás čaká 8 km piesočnatých plážových “radovánok”.

Kúzelný Grand Turk

Hlavné mesto celého súostrovia, pozoruhodný Cockburn Town, však nájdete v menšej ostrovnej skupine Turk Islands na najrozľahlejšom z tejto ostrovnej skupiny, šarmantnom ostrove Grand Turk. Možnosti aktivít sú viacmenej podobné ako na Provo, odkiaľ na Grand Turk doputujete letecky s Air Turks & Caicos alebo Caicos Express Airways. Skúste sa vydať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

0