VLetenky

Turks a Caicos s Air Canada od 549 EUR

Cockburn Town
Grandiózny tropický ostrov Grand Turk, súčasť Turks a Caicos (foto: Phil Comeau/Flickr/CC BY 2.0)

Cestu na karibské súostrovie Turks a Caicos máte príležitosť uskutočniť (počas hlavnej sezóny) s leteckou spoločnosťou Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Turks a Caicos (do Providenciales na Caicos Island) sú v predaji za 549 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri aplikácii kupónu “20JUNO17” umožňujúceho zľavu 15 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 564 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 7.6.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.01.-21.06. a 23.08.-16.12., min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 7. júna s promokódom “20JUNO17” (resp. za základnú cenu do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do konca marca 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Turks a Caicos nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 28. januára s návratom z Providenciales (PLS) dňa 12. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Providenciales za 549 EUR s promokódom (28.01.-12.02.2018 / 564 EUR pred zľavou)

Turks a Caicos

Príťažlivý Turks a Caicos, britské zámorské územie v karibsko-atlantickom regióne, Vás očakáva v Bahamskom súostroví v oblasti Antíl na východ od Bahamov a severne od Hispanioly (s Dominikánskou republikou a Haiti). Ako bude zrejmé už zo samotného pomenovania, vytvárajú ho dve hlavné ostrovné skupiny – skvelé Caicos Islands na západe a vynikajúce Turks Islands na východe, pozostávajúce z ôsmich hlavných ostrovov a asi troch stoviek znamenitých menších ostrovčekov.

Pohodové počasie po celý rok

Nesmierne fotogenický Turks a Caicos sa môže pochváliť celkom príjemnou klímou – pomerne teplým, ale na druhej strane (na karibské pomery) relatívne suchým podnebím (prakticky v priebehu celého roka). Mimochodom, pomenovanie súostrovia pochádza od vskutku rozšíreného miestneho druhu kaktusu s prezývkou “Turk’s-cap cactus” (poznávacieho znamenia Turks a Caicos).

“Objavenie” Španielmi

Famózny Turks a Caicos v tomto populárnom karibsko-atlantickom tropickom regióne zrejme ako prvý Európan zbadal španielsky dobyvateľ Juan Ponce de León, ktorý sa do týchto končín dostal ako jeden z 1200 dobrovoľníkov na druhej výprave do Nového sveta v roku 1493 pod vedením odvážneho janovského moreplavca v službách Španielska menom Krištof Kolumbus.

Od Španielska a Francúzska k Veľkej Británii

Neskoršie sa de León stal guvernérom Portorika, odkiaľ podnikal výpravy na severoamerickú pevninu – práve tento muž dal svoje názov asi tisíc kilometrov vzdialenej americkej Floride (vo voľnom preklade zo španielčiny La Florida znamená zhruba “krajina kvetov”). Oveľa neskôr (po kratšej “francúzskej anabáze”) sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradnou rečou sa stáva angličtina (a “národnou” menou americký dolár).

Čarovný Providenciales

Na okúzľujúcom ostrove Providenciales (domácimi skrátene nazývanom Provo), položenom v západnej časti Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky populárneho súostrovia Turks a Caicos. Sklamaní istotne nezostanú fanúšikovia odhaľovania dobre ukrytého sveta fantastických farebných koralov pod morskou hladinou.

Fenomenálne prímorské scenérie

Istotne sa však potešia nielen priaznivci potápania, pretože na svoje si prídu i vášniví milovníci fascinujúcich plážových scenérií – renomovaný cestovateľský portál Trip Advisor v roku 2011 vyhlásil Turks a Caicos ako “destináciu” s najpríťažlivejšími plážami na svete. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú lokalitu Grace Bay, kde Vás čaká 8 km piesočnatých plážových “radovánok”.

Kúzelný Grand Turk

Hlavné mesto celého súostrovia, pozoruhodný Cockburn Town, však naopak nájdete v menšej ostrovnej skupine Turk Islands na najrozľahlejšom z tejto ostrovnej skupiny, znamenitom ostrove Grand Turk. Možnosti aktivít sú viacmenej podobné ako na Provo, odkiaľ sa na Grand Turk dopravíte letecky s Air Turks & Caicos alebo Caicos Express Airways. Skúste sa vydať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

0