VLetenky

Turks a Caicos s Air Canada od 497 EUR

Turks and Caicos
„Turks and Caicos“ vo forme ostrova Providenciales (foto: Antonio Castagna/Flickr/CC BY 2.0)

Na karibské súostrovie Turks a Caicos vábi ponuka leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Turks a Caicos (do Providenciales / Caicos Islands) sú v predaji za 497 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 04.06.-18.06., 07.09.-16.12.2022 a 06.01.-31.03.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Turks a Caicos môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 30. januára s návratom z Providenciales (PLS) dňa 14. februára 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Providenciales za 497 EUR (30.01.-14.02.2023)

VIE-PLS
Viedeň, Rakúsko – Providenciales, Turks a Caicos (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Turks a Caicos

Pôvabný Turks a Caicos, britské zámorské územie v karibsko-atlantickom regióne, Vás čaká v Bahamskom súostroví v oblasti Antíl na východ od Bahamov a severne od Hispanioly (s Dominikánskou republikou a Haiti). Ako bude zrejmé už zo samotného pomenovania, tvoria ho dve hlavné ostrovné skupiny – úžasné Caicos Islands na západe a výborné Turks Islands na východe, pozostávajúce z ôsmich hlavných ostrovov a asi troch stoviek famóznych menších ostrovčekov.

Pohodové počasie po celý rok

Neskutočne fotogenický Turks a Caicos sa môže pochváliť vcelku príjemnou klímou – relatívne teplým, ale na druhej strane (na karibské pomery) pomerne suchým podnebím (v podstate počas celého roka). Mimochodom, pomenovanie súostrovia pochádza od rozšíreného miestneho druhu kaktusu s prezývkou Turk’s-cap cactus („poznávacieho znamenia“ Turks a Caicos).

Objavenie Španielmi

Znamenitý Turks a Caicos v tomto obľúbenom karibsko-atlantickom tropickom regióne pravdepodobne ako prvý Európan zbadal španielsky dobyvateľ Juan Ponce de León, ktorý sa do tohto mikroregiónu dostal ako jeden z 1200 dobrovoľníkov na druhej výprave do Nového sveta v roku 1493 pod vedením odvážneho janovského moreplavca v službách Španielska menom Krištof Kolumbus.

Od Španielska a Francúzska k Veľkej Británii

Neskoršie sa de León stal guvernérom Portorika, odkiaľ podnikal výpravy na severoamerickú pevninu – práve tento muž dal svoje meno asi tisíc kilometrov vzdialenej americkej Floride (vo voľnom preklade zo španielčiny La Florida znamená približne “krajina kvetov”). Oveľa neskôr (po kratšej “francúzskej anabáze”) sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradnou rečou sa stáva angličtina (a “národnou” menou americký dolár).

Kúzelný Providenciales

Na očarujúcom ostrove Providenciales (domácimi skrátene nazývanom Provo), situovanom v západnej partii Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky obľúbeného súostrovia Turks a Caicos. Sklamaní určite neostanú priaznivci objavovania dobre ukrytého sveta fascinujúcich farebných koralov pod morskou hladinou.

Geniálne prímorské scenérie

Určite sa však potešia nielen fanúšikovia potápania, pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – renomovaný cestovateľský portál Trip Advisor roku 2011 vyhlásil Turks a Caicos ako “destináciu” s najpôvabnejšími plážami na svete. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú lokalitu Grace Bay, kde Vás očakáva 8 km piesočnatých plážových “radovánok”.

Čarovný Grand Turk

Hlavné mesto celého súostrovia, pozoruhodný Cockburn Town, však nájdete v menšej ostrovnej skupine Turk Islands na najrozľahlejšom z tejto ostrovnej skupiny – šarmantnom ostrove Grand Turk. Možnosti aktivít sú viacmenej podobné ako na Provo, odkiaľ na Grand Turk docestujete letecky s Air Turks & Caicos alebo Caicos Express Airways. Skúste sa vybrať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

0