VLetenky

Turks a Caicos s Air Canada od 465 EUR

Providenciales
Chalk Sound na tropickom ostrove Providenciales (foto: Tim Sackton/Flikcr/CC BY-SA 2.0)

Výpravu na karibské súostrovie Turks a Caicos máte šancu zrealizovať s leteckou spoločnosťou Air Canada (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Turks a Caicos sa predávajú od 465 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 21.08.-16.12.2020 a 01.01.-30.06.2021, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2020.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie letenky na Turks a Caicos nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 4. novembra s návratom z Providenciales (PLS) dňa 18. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Providenciales za 465 EUR (04.11.-18.11.2020)

PRG-PLS
Praha, Česko – Providenciales, Turks a Caicos (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Turks a Caicos

Pôvabný Turks a Caicos, britské zámorské územie v karibsko-atlantickom regióne, Vás čaká v Bahamskom súostroví v oblasti Antíl východne od Bahamov a severne od Hispanioly (s Dominikánskou republikou a Haiti). Ako bude zrejmé už zo samotného názvu, tvoria ho dve hlavné ostrovné skupiny – úžasné Caicos Islands na západe a excelentné Turks Islands na východe, pozostávajúce z ôsmich hlavných ostrovov a asi troch stoviek famóznych menších ostrovčekov.

Príjemné počasie po celý rok

Nesmierne fotogenický Turks a Caicos sa môže popýšiť vcelku pohodovou klímou – relatívne teplým, ale na druhej strane (na karibské pomery) pomerne suchým podnebím (prakticky v priebehu celého roka). Mimochodom, názov súostrovia pochádza od veľmi rozšíreného miestneho druhu kaktusu s prezývkou “Turk’s-cap cactus” (poznávacieho znamenia Turks a Caicos).

“Objavenie” Španielmi

Znamenitý Turks a Caicos v tomto populárnom karibsko-atlantickom tropickom regióne zrejme ako prvý Európan zbadal španielsky dobyvateľ Juan Ponce de León, ktorý sa do týchto končín dostal ako jeden z 1200 dobrovoľníkov na druhej výprave do Nového sveta v roku 1493 pod vedením odvážneho janovského moreplavca v službách Španielska menom Krištof Kolumbus.

Od Španielska a Francúzska k Veľkej Británii

Neskoršie sa de León stal guvernérom Portorika, odkiaľ podnikal výpravy na severoamerickú pevninu – práve tento muž dal svoje pomenovanie asi tisíc kilometrov vzdialenej americkej Floride (vo voľnom preklade zo španielčiny La Florida znamená zhruba “krajina kvetov”). Oveľa neskôr (po kratšej “francúzskej anabáze”) sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina (a “národnou” menou americký dolár).

Kúzelný Providenciales

Na očarujúcom ostrove Providenciales (domácimi skrátene nazývanom Provo), situovanom v západnej partii Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky obľúbeného súostrovia Turks a Caicos. Sklamaní určite neostanú priaznivci odhaľovania dobre skrytého sveta fascinujúcich farebných koralov pod morskou hladinou.

Geniálne prímorské scenérie

Určite sa však potešia nielen milovníci potápania, pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – renomovaný cestovateľský portál Trip Advisor roku 2011 vyhlásil Turks a Caicos ako “destináciu” s najpôvabnejšími plážami na svete. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť výbornú lokalitu Grace Bay, kde Vás očakáva 8 km piesočnatých plážových “radovánok”.

Čarovný Grand Turk

Hlavné mesto celého súostrovia, pozoruhodný Cockburn Town, však naopak nájdete v menšej ostrovnej skupine Turk Islands na najrozľahlejšom z tejto ostrovnej skupiny, báječnom ostrove Grand Turk. Možnosti aktivít sú viacmenej podobné ako na Provo, odkiaľ na Grand Turk docestujete letecky s Air Turks & Caicos alebo Caicos Express Airways. Skúste sa vybrať objavovať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

0

Add a Comment