VLetenky

Turks a Caicos s Air Canada od 463 EUR

Grace Bay
Caicos Islands – Grace Bay (s dĺžkou 8 km) na ostrove Providenciales (foto: Daniel Ross/Flickr/CC BY 2.0)

Na tropické súostrovie Turks a Caicos láka ponuka spoločnosti Air Canada (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Turks a Caicos (do Providenciales / Caicos Islands) kúpite za 463 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 11.03.-17.04., 23.04.-30.04, 01.11.-30.12.2019 a 10.01.-11.02.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. marca (do aktualizácie tarifu / vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Turks a Caicos môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 9. novembra (sobota) s návratom z Providenciales (PLS) dňa 17. novembra 2019 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Providenciales za 463 EUR (09.11.-17.11.2019 / sobota – nedeľa)

VIE-PLS
Viedeň, Rakúsko – Providenciales, Turks a Caicos (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Turks a Caicos

Príťažlivý Turks a Caicos, britské zámorské územie v karibsko-atlantickom regióne, Vás očakáva v Bahamskom súostroví v oblasti Antíl na východ od Bahamov a severne od Hispanioly (s Dominikánskou republikou a Haiti). Ako bude zrejmé už zo samotného názvu, vytvárajú ho dve hlavné ostrovné skupiny – skvelé Caicos Islands na západe a vynikajúce Turks Islands na východe, pozostávajúce z ôsmich hlavných ostrovov a asi troch stoviek znamenitých menších ostrovčekov.

Príjemné počasie po celý rok

Nesmierne fotogenický Turks a Caicos sa môže pochváliť celkom pohodovou klímou – pomerne teplým, ale na druhej strane (na karibské pomery) relatívne suchým podnebím (prakticky počas celého roka). Mimochodom, pomenovanie súostrovia pochádza od vskutku rozšíreného miestneho druhu kaktusu s prezývkou “Turk’s-cap cactus” (poznávacieho znamenia Turks a Caicos).

“Objavenie” Španielmi

Famózny Turks a Caicos v tomto populárnom karibsko-atlantickom tropickom regióne zrejme ako prvý Európan zbadal španielsky dobyvateľ Juan Ponce de León, ktorý sa do tohto regiónu dostal ako jeden z 1200 dobrovoľníkov na druhej výprave do Nového sveta roku 1493 pod vedením odvážneho janovského moreplavca v službách Španielska menom Krištof Kolumbus.

Od Španielska a Francúzska k Veľkej Británii

Neskoršie sa de León stal guvernérom Portorika, odkiaľ podnikal výpravy na severoamerickú pevninu – práve tento muž dal svoje meno asi tisíc kilometrov vzdialenej americkej Floride (vo voľnom preklade zo španielčiny La Florida znamená zhruba “krajina kvetov”). Oveľa neskôr (po kratšej “francúzskej anabáze”) sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradnou rečou sa stáva angličtina (a “národnou” menou americký dolár).

Čarovný Providenciales

Na okúzľujúcom ostrove Providenciales (domácimi skrátene nazývanom Provo), položenom v západnej časti Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky populárneho súostrovia Turks a Caicos. Sklamaní istotne nezostanú fanúšikovia odhaľovania dobre ukrytého sveta fantastických farebných koralov pod morskou hladinou.

Fenomenálne prímorské scenérie

Istotne sa však potešia nielen priaznivci potápania, pretože na svoje si prídu i vášniví milovníci fascinujúcich plážových scenérií – renomovaný cestovateľský portál Trip Advisor v roku 2011 vyhlásil Turks a Caicos ako “destináciu” s najpríťažlivejšími plážami sveta. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú lokalitu Grace Bay, kde Vás čaká 8 km piesočnatých plážových “radovánok”.

Kúzelný Grand Turk

Hlavné mesto celého súostrovia, pozoruhodný Cockburn Town, však naopak nájdete v menšej ostrovnej skupine Turk Islands na najrozľahlejšom z tejto ostrovnej skupiny – šarmantnom ostrove Grand Turk. Možnosti aktivít sú viacmenej podobné ako na Provo, odkiaľ na Grand Turk doputujete letecky s Air Turks & Caicos alebo Caicos Express Airways. Skúste sa vydať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

0