VLetenky

Turecký Trabzon s Onur Air od 158 EUR

Deniz Gölü
Deniz Gölü (3300 m) pod Kaçkar Daği (3937 m) (foto: Jean & Nathalie/Birol Alkan /Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľsky veľmi vďačný región severovýchodného Turecka v oblasti Čierneho mora máte možnosť Vašou návštevou poctiť aj vďaka pútavej ponuke leteckej spoločnosti Onur Air (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do tureckého Trabzonu kúpite za 158 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas jarných mesiacov (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 28. apríla s návratom zo severotureckého Trabzonu (TZX) dňa 5. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Trabzon za 158 EUR (28.04.-05.05.2015)

Trabzon a širší región

Takmer štvrťmiliónový Trabzon sa radí k najatraktívnejším mestám na pobreží príjemného Čierneho mora, ktoré bohužiaľ zostáva trošku v tieni preslávenej (stredomorskej) Tureckej riviéry. Neďaleké Pontské hory ukrývajú niekoľko skvelých lokalít. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť fantastickú Sümela Monastery, vytesanú do gigantickej skalnatej steny.

Úžasný Kačkar (Kaçkar)

Prekrásne jazero Uzungöl Vás určite upúta svojou krásou v každom ročnom období. I v našich končinách vcelku známy magický masív Kačkaru (s najvyššou horou Kaçkar Daği – 3937 m a fascinujúcimi ľadovcovými jazerami) v teplejších mesiacoch využívajú v hojnom počte vášniví milovníci pešej, resp. vysokohorskej turistiky, ale i horolezectva či raftingu (a v zimnom období naopak v poslednom čase aj priaznivci klasického lyžovania a heliskiingu).

Okruh okolo Araratu?

Vzhľadom na svoju lákavú polohu môže byť Trabzon vcelku dobrým východiskovým bodom aj na prehliadku “neďalekého” bezvízového Gruzínska (od gruzínskeho Batumi ho oddeľuje vzdialenosť zhruba 200 km a od Tbilisi približne 12-hodinová cesta autobusom). Relatívne pohodový miestny iránsky konzulát vydáva pomerne pohotovo víza do Iránu, čo sa dá celkom výhodne využiť na zrealizovanie “malého” okruhu “okolo Araratu” na trase Trabzon (Turecko) – Batumi/Tbilisi (Gruzínsko) – Jerevan (Arménsko/bezvízový styk) – Tabríz (Irán) – Van (Turecko) – Trabzon.

0