VLetenky

Turecký Trabzon s Onur Air od 129 EUR

Kačkar
Fotogenický horský masív Kačkar (Kaçkar Daği – 3937 m) (foto: Kerem Titiz/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľsky vskutku vďačný región severovýchodného Turecka v oblasti Čierneho mora máte príležitosť poctiť návštevou i vďaka ponuke leteckej spoločnosti Onur Air (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do severotureckého prímorského mesta Trabzon pri čiernomorskom pobreží sa predávajú za 129 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na prelome novembra a decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 25. novembra s návratom zo severotureckého Trabzonu (TZX) dňa 7. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Trabzon za 129 EUR (25.11.-07.12.2015)

Trabzon a širší región

Skoro štvrťmiliónový Trabzon sa zaraďuje k najpútavejším mestám na pobreží pohodového Čierneho mora, ktoré bohužiaľ ostáva trochu v tieni svetoznámej (stredomorskej) Tureckej riviéry. Neďaleké Pontské hory skrývajú niekoľko úžasných lokalít. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť fascinujúcu Sümela Monastery, vytesanú do gigantickej skalnatej steny.

Skvelý Kačkar (Kaçkar)

Nádherné jazero Uzungöl Vás istotne upúta svojou krásou v každom ročnom období. Aj v našich končinách celkom známy dramatický masív Kačkaru (s najvyššou horou Kaçkar Daği – 3937 m a fantastickými ľadovcovými jazerami) v teplejších mesiacoch využívajú v hojnom počte vášniví milovníci pešej, resp. vysokohorskej turistiky, ale aj horolezectva či raftingu (a v zimnom období naopak v poslednom čase i fanúšikovia klasického lyžovania a heliskiingu).

Okruh okolo Araratu?

Vzhľadom na svoju pútavú polohu môže byť Trabzon celkom dobrým východiskovým bodom i na prehliadku “neďalekého” bezvízového Gruzínska (od gruzínskeho Batumi ho delí vzdialenosť približne 200 km a od Tbilisi zhruba 12-hodinová cesta autobusom). Pomerne ústretový miestny iránsky konzulát vydáva relatívne pohotovo víza do Iránu, čo možno vcelku výhodne využiť na uskutočnenie “malého” okruhu “okolo Araratu” na trase Trabzon (Turecko) – Batumi/Tbilisi (Gruzínsko) – Jerevan (Arménsko/bezvízový styk) – Tabríz (Irán) – Van (Turecko) – Trabzon.

0