VLetenky

Tuniský ostrov Djerba s Tunisair od 90 EUR

Djerba
Prímorské scenérie subtropického ostrova Djerba (foto: Gtaf/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na stredomorské súostrovie Djerba sa máte príležitosť vypraviť v úvode hlavnej sezóny pri využití (aktualizovanej) ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Tunisair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Djerbu sú k dispozícii za 90 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 12. mája (sobota) a návratom z tuniského ostrova Djerba (DJE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. mája 2018 (sobota) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Djerba za 90 EUR (12.05.-19.05.2018 / sobota – sobota)

VIE-DJE
Viedeň, Rakúsko – Djerba, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, pravdepodobne ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej podstatnú časť severu čierneho kontinentu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0