VLetenky

Tuniský ostrov Djerba s Tunisair od 110 EUR

Djerba
Príjemné plážové scenérie tuniského stredomorského ostrova Djerba (foto: nico2611/Pixabay/CC0)

Na subtropické súostrovie Djerba sa máte možnosť vybrať (na začiatku hlavnej sezóny) pri využití (aktualizovanej) ponuky charterových leteniek na krídlach spoločnosti Tunisair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Djerbu sú k dispozícii za 110 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 12. mája (sobota) a návratom z tuniského ostrova Djerba (DJE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. mája 2018 (sobota) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Djerba za 110 EUR (12.05.-19.05.2018 / sobota – sobota)

VIE-DJE
Viedeň, Rakúsko – Djerba, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, zrejme ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej prevažnú časť severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na lákavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0