VLetenky

Tuniský ostrov Djerba s Nouvelair od 209 EUR

Djerba
Tuniský subtropický ostrov Djerba (foto: Christian COGNEAUX/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na subtropické súostrovie Djerba sa možno vypraviť (v letnom období) s ponukou priamych (sezónnych) letov na palube spoločnosti Nouvelair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety na Djerbu kúpite za 209 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty od 27. mája do 23. septembra 2023 (s max. dobou pobytu do 23.09.2023) a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. júna a návrat z tuniského ostrova Djerba (DJE) dňa 5. júla 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Djerba za 209 EUR (24.06.-05.07.2023 / priamy let)

VIE-DJE
Viedeň, Rakúsko – Djerba, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, pravdepodobne ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej výraznú časť severu čierneho kontinentu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás čaká výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si „zahrala“ úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0