VLetenky

Tunisko s Tunisair za 184 EUR

Tunis
Modrobiele mestečko Sidi Bou Said neďaleko Tunisu (foto: Helder da Rocha/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na prvý pohľad všedná ponuka do severoafrického Tuniska (s odletom z Viedne) od spoločnosti Tunisiar poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov dostupnosťou aj na začiatok leta.

Spiatočné letenky do Tunisu sa dajú kúpiť za 184 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období 10.01.-26.03., 01.04.-30.06. a 01.09.-24.10.2015, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 15 dní a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v čase od začiatku apríla do polovice júna 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Tuniska môže byť odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 14. júna (nedeľa) a návrat z Tunisu (TUN) dňa 21. júna 2015 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tunis za 184 EUR (14.06.-21.06.2015)

Tunisko

Keďže Tunisko sa zaraďuje zrejme k jedným z najobľúbenejších cestovateľských cieľov našincov, pravdepodobne ho nebude treba príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte návštevu geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej výraznú časť severu čierneho svetadielu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o veľmi pôsobivé historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “strihla úlohu” vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0