VLetenky

Tunisko s Tunisair od 85 EUR

Djerba
Plážové scenérie tuniského stredomorského ostrova Djerba (foto: imeldaelliott/Pixabay/CC0)

Na subtropické súostrovie Djerba máte možnosť zavítať na začiatku cestovateľskej sezóny vďaka last minute ponuke charterových leteniek na krídlach miestnej spoločnosti Tunisair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Djerbu sú k dispozícii za 85 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 2. júna (sobota) a návratom z tuniského ostrova Djerba (DJE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 9. júna 2018 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Djerba za 85 EUR (02.06.-09.06.2018 / sobota – sobota)

VIE-DJE
Viedeň, Rakúsko – Djerba, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, zrejme ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej prevažnú časť severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na lákavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0