VLetenky

Tunisko s Tunisair od 75 EUR

Hammamet
Tuniské mesto Hammamet na pobreží Stredozemného mora (foto: Samuel Negredo/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za teplým slnečným podnebím do Tuniska sa máte šancu vybrať pri využití last minute ponuky charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Tunisair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 75 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 14. októbra (sobota) a návratom z tuniského Enfidha (NBE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 21. októbra 2017 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Tuniska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. októbra a návrat z tuniského ostrova Djerba (DJE) dňa 21. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Enfidha za 75 EUR (14.10.-21.10.2017)
Viedeň – Djerba za 75 EUR (14.10.-21.10.2017)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, pravdepodobne ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej prevažnú časť severu čierneho kontinentu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “strihla” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0