VLetenky

Tunisko s Tunisair od 55 EUR

Djerba
Fotogenický tuniský stredomorský ostrov Djerba (foto: SuperManu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do subtropického Tuniska máte príležitosť zamieriť na začiatku leta pri využití last minute ponuky priamych charterových letov na palube spoločnosti Tunisair z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 55 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 9. júna (sobota) a návratom z tuniského ostrova Djerba (DJE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 16. júna 2018 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej (VIE) dňa 16. júna (sobota) a návrat z tuniskej Djerby (DJE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 23. júna 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Djerba za 55 EUR (09.06.-16.06.2018 / sobota – sobota / priamy let s odbavenou batožinou)
Viedeň – Djerba za 55 EUR (16.06.-23.06.2018 / sobota – sobota / priamy let s odbavenou batožinou)

VIE-DJE
Viedeň, Rakúsko – Djerba, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, pravdepodobne ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej podstatnú časť severu čierneho kontinentu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0