VLetenky

Tunisko s Tunisair od 184 EUR

Djerba
Nesmierne fotogenický ostrov Djerba blízko tuniskej pevniny (foto: Citizen59/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak by ste chceli vzhliadnuť famózne severoafrické Tunisko, mohla by Vám padnúť vhod ponuka miestnej (národnej) leteckej spoločnosti Tunisair (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Tunisu sa predávajú za 184 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 26. marca 2015 (s ukončením ciest do 10. apríla 2015), min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 15 dní a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas februára a marca 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Tuniska nech bude napr. odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 19. marca a návrat z Tunisu (TUN) dňa 26. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tunis za 184 EUR (19.03.-26.03.2015)

Tunisko

Keďže Tunisko sa radí pravdepodobne k jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov našincov, zrejme ho nebude treba príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte návštevu fenomenálneho Kartága, i keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a obrovitým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej prevažnú partiu severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i excelentné vnútrozemie

Cestou z Tunisu na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o veľmi impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na atraktívnu lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala úlohu” vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0