VLetenky

Tunisko s Tunisair od 140 EUR

Hammamet
Tuniské prímorské mesto Hammamet (foto: Jaume Ollé/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Blízke časové obdobie máte možnosť stráviť nielen pri tuniskom pobreží vďaka last minute ponuke charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Tunisair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 140 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 10. júna (sobota) a návratom z tuniského Enfidha (NBE) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 1. júla 2017 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Tuniska (za 160 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. júna a návrat z tuniského ostrova Djerba (DJE) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 24.06.2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Enfidha za 140 EUR (10.06.-01.07.2017)
Viedeň – Enfidha za 160 EUR (10.06.-24.06.2017)

Viedeň – Djerba za 160 EUR (10.06.-24.06.2017)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, pravdepodobne ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a obrovitým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský ku histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej výraznú časť severu čierneho svetadielu.

Skvelá mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “strihla” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0