VLetenky

Tunisko s Tunisair od 135 EUR

Hammamet
Tuniské mesto Hammamet na brehoch Stredozemného mora (foto: Sylvain Naudin/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Blízke časové obdobie možno stráviť nielen pri tuniskom pobreží vďaka last minute ponuke charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Tunisair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 135 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 14. októbra (sobota) a návratom z tuniského Enfidha (NBE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 21. októbra 2017 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Tuniska (za 140 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. októbra a návrat z tuniského ostrova Djerba (DJE) dňa 14. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Enfidha za 135 EUR (14.10.-21.10.2017)
Viedeň – Enfidha za 140 EUR (07.10.-14.10.2017)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z nášho regiónu, zrejme ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej výraznú časť severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na lákavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0