VLetenky

Tunisko s Tunisair od 134 EUR

Bekalta
Bekalta pri meste Monastir na pobreží Stredozemného mora (foto: Habib M’henni/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do severoafrického Tuniska sa máte príležitosť vypraviť (na začiatku hlavnej sezóny) s aktualizovanou ponukou charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Tunisair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 134 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 12. mája (sobota) a návratom z tuniského Monastir (MIR) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. mája 2018 (sobota) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Monastir za 134 EUR (12.05.-19.05.2018 / sobota – sobota)

VIE-MIR
Viedeň, Rakúsko – Monastir, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, zrejme ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej prevažnú časť severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na lákavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0