VLetenky

Tunisko s Tunisair od 108 EUR

Monastir
Stredomorské plážové scenérie v tuniskom meste Monastir (foto: Albert Dezetter/Pixabay/CC0)

Do severoafrického Tuniska sa máte šancu vybrať (na konci teplejšieho obdobia) vďaka ponuke priamych charterových letov na krídlach spoločnosti Tunisair z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 108 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 13. októbra (sobota) a návratom z tuniského Monastir (MIR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 27. októbra 2018 (sobota) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Tuniska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. októbra (sobota) a návrat z tuniského Monastir (MIR) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 27. októbra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Monastir za 108 EUR (13.10.-27.10.2018 / sobota – sobota)
Viedeň – Monastir za 108 EUR (20.10.-27.10.2018 / sobota – sobota)

Pozn.: priame lety s odbavenou batožinou

VIE-MIR
Viedeň, Rakúsko – Monastir, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, pravdepodobne ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej podstatnú časť severu čierneho kontinentu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0