VLetenky

Tunisko s TUI od 81 EUR

Monastir
Historické prímorské mesto Monastir (foto: Faris El-Gwely/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Pokiaľ by ste sa radi vydali za oddychom k moru už v najbližších dňoch, máte možnosť zamieriť do Tuniska pri využití last minute ponuky charterových leteniek s TUI/Enter Air (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky do severoafrického Tuniska sú k dispozícii za 339 PLN (alebo v prepočte cca 81 EUR) s odletom zo spomínaného katovického leteckého prístavu (KTW) v Pyrzowiciach dňa 25. júna (štvrtok) a návratom z tuniského mesta Enfidha (NBE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 2. júla 2015 (štvrtok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Enfidha za 339 PLN (25.06.-02.07.2015)

Tunisko

Keďže Tunisko sa zaraďuje zrejme k jedným z najobľúbenejších cestovateľských cieľov našincov, pravdepodobne ho nebude treba príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a obrovitým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej výraznú časť severu čierneho svetadielu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa stavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti narazíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “strihla” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0