VLetenky

Tunisko s Travel Service od 64 EUR

Monastir
Monastir (Plage Al-Qurayyah) z veže komplexu Ribat (foto: Ghabara/Wikimedia Commons/CC BY 2.5)

Severoafrické Tunisko máte šancu objaviť vďaka last minute ponuke priamych charterových letov na palube spoločnosti Travel Service s odletom z katovického letiska (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 280 PLN (alebo v prepočte cca 64 EUR) s odletom zo spomínaných Katovíc (KTW) dňa 28. júna a návratom z tuniského Monastiru (MIR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 12. júla 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Monastir za 280 PLN / 64 EUR (28.06.-12.07.2018)
Pozn.: Priamy let s odbavenou batožinou

KTW-MIR
Katovice, Poľsko – Monastir, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, zrejme ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a obrovským Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej podstatnú časť severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na lákavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0