VLetenky

Tunisko s Nouvelair od 67 EUR

Monastir
Prímorské scenérie v meste Monastir (foto: Faris knight/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Blízke časové obdobie máte príležitosť stráviť nielen pri tuniskom pobreží pri využití last minute ponuky charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Nouvelair (s odletom z katovického letiska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 282 PLN (alebo v prepočte cca 67 EUR) s odletom zo spomínaných Katovíc (KTW) dňa 3. mája a návratom z tuniského Monastir (MIR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 17. mája 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Monastir za 282 PLN / 67 EUR (03.05.-17.05.2018)

KTW-MIR
Katovice, Poľsko – Monastir, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, pravdepodobne ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej prevažnú časť severu čierneho kontinentu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0