VLetenky

Tunisko s Nouvelair od 64 EUR

Sousse Plage
Prímorské historické stredomorské mesto Sousse (foto: Jaume Ollé/Wikimedia Commons/CC BY 2.5)

Blízke časové obdobie máte šancu stráviť nielen na tuniskom pobreží pri využití last minute ponuky charterových leteniek pod taktovkou leteckej spoločnosti Nouvelair (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 64 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 20. júna (sobota) a návratom z tuniského Enfidha (NBE) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 4. júla 2015 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Enfidha za 64 EUR (20.06.-04.07.2015)

Tunisko

Keďže Tunisko sa zaraďuje zrejme k jedným z najobľúbenejších cestovateľských cieľov našincov, pravdepodobne ho nebude treba príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej výraznú časť severu čierneho svetadielu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti narazíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “strihla” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0