VLetenky

Tunisko s Nouvelair od 56 EUR

Hammamet
Plážové scenérie tuniského mesta Hammamet (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Blízke časové obdobie máte príležitosť stráviť nielen pri tuniskom pobreží pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Nouvelair (s odletom z katovického letiska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 236 PLN (alebo v prepočte cca 56 EUR) s odletom zo spomínaných Katovíc (KTW) dňa 22. júna a návratom z tuniského Enfidha (NBE) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 6. júla 2017 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Enfidha za 236 PLN / 56 EUR (22.06.-06.07.2017)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z našich končín, zrejme ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej podstatnú časť severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na lákavú lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0