VLetenky

Tunisko s Nouvelair od 44 EUR

Hammamet
Prímorské stredomorské mesto Hammamet (foto: Andy / Andrew Fogg /Flickr/CC BY 2.0)

Aktualizovaný (skôr spomínaný) tarif v rámci last minute ponuky charterových leteniek do Tuniska v réžii leteckej spoločnosti Nouvelair (s odletom z Viedne) prináša zníženie ceny.

Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 44 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 20. júna (sobota) a návratom z tuniského Enfidha (NBE) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 4. júla 2015 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Enfidha za 44 EUR (20.06.-04.07.2015)

Tunisko

Keďže Tunisko sa radí pravdepodobne k jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov našincov, zrejme ho nebude treba príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej výraznú partiu severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na atraktívnu lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0