VLetenky

Tunisko s Nouvelair od 110 EUR

Monastir Ribat
Prímorské historické mesto Monastir (foto: GIRAUD Patrick/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5)

Blízke časové obdobie máte príležitosť stráviť nielen na tuniskom pobreží pri využití last minute ponuky charterových leteniek v réžii leteckej spoločnosti Nouvelair (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 110 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 23. mája (sobota) a návratom z tuniského Enfidha (NBE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 30. mája 2015 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Enfidha za 110 EUR (23.05.-30.05.2015)

Tunisko

Keďže Tunisko sa radí pravdepodobne k jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov našincov, zrejme ho nebude treba príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a obrovitým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej výraznú partiu severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na atraktívnu lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0