VLetenky

Tunisko s Austrian Airlines od 84 EUR

Djerba
Fotogenický tuniský subtropický ostrov Djerba (foto: SuperManu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Najbližšie dni máte možnosť stráviť na tuniskom stredomorskom ostrove Djerba pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 84 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 15. mája (piatok) a návratom zo súostrovia Djerba (DJE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 22. mája 2015 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Djerba za 84 EUR (15.05.-22.05.2015)

Tunisko

Keďže Tunisko sa zaraďuje zrejme k jedným z najobľúbenejších cestovateľských cieľov našincov, pravdepodobne ho nebude treba príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej prevažnú časť severu čierneho svetadielu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa stavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o veľmi pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si “strihla” úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0