VLetenky

Tunisko s Austrian Airlines od 179 EUR

Ak chcete objaviť famózne severoafrické Tunisko v priebehu hlavnej cestovateľskej sezóny, mohla by Vám padnúť vhod last minute ponuka charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 179 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 11. júla (piatok) a návratom z tuniského ostrova Djerba (DJE) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 25. júla 2014 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Djerba za 179 EUR (11.07.-25.07.2014)

Tunisko

Keďže Tunisko patrí pravdepodobne k jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov našincov, zrejme ho nebude treba veľmi predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a obrovitým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej prevažnú partiu severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu na juh popri pôbanom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o veľmi impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti natrafíte na atraktívnu lokalitu Matmata, ktorá si “zahralaúlohu” vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

0