VLetenky

Tunisko s Austrian Airlines od 117 EUR

Djerba
Fotogenický ostrov Djerba pri tuniskej pevnine (foto: SuperManu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen májové štátne sviatky možno stráviť na tuniskom stredomorskom ostrove Djerba pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Tuniska sú k dispozícii za 117 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 1. mája (piatok) a návratom zo súostrovia Djerba (DJE) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 8. mája 2015 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie letenky do Tuniska za príplatok 10 EUR (17 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 1. (8.) mája s návratom z ostrova Djerba (DJE) o 14 (7) dní neskôr, t.j. dňa 15. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Djerba za 117 EUR (01.05.-08.05.2015)

Tunisko

Keďže Tunisko sa radí pravdepodobne k jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov našincov, zrejme ho nebude treba veľmi predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a obrovitým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej prevažnú partiu severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o veľmi impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V pomerne neveľkej vzdialenosti natrafíte na atraktívnu lokalitu Matmata, ktorá si zahrala úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0