VLetenky

Tunisko s Air Malta od 78 EUR

Sidi Bou Said
Obľúbené prímorské mestečko Sidi Bou Said neďaleko Tunisu (foto: veronica111886/Pixabay/CC0)

Do severoafrického Tuniska sa máte príležitosť vypraviť (i na začiatku letného obdobia) vďaka ponuke leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Air Malta (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do rovnomennej tuniskej metropoly Tunis sa predávajú za 78 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 11.02.-11.04. / 23.04.-30.06.2019 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Tuniska nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 9. júna (nedeľa) a návrat z Tunisu (TUN) dňa 24. júna 2019 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tunis za 78 EUR (09.06.-24.06.2019 / nedeľa – pondelok)

VIE-TUN
Viedeň, Rakúsko – Tunis, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z nášho regiónu, pravdepodobne ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne neobíďte prehliadku geniálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kus histórie

Zo školských lavíc si snáď ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej podstatnú časť severu čierneho kontinentu.

Skvelé mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri príťažlivom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v úžasnom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú príjemnými plážami, ale zároveň sa jedná o pôsobivé historické mestá. O niečo južnejšie Vás očakáva výnimočne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej populárny ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti naďabíte na pútavú lokalitu Matmata, ktorá si „strihla“ úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa pod názvom Star Wars.

1

Comments

  1. karlík  február 13, 2019

    kromě toho data,co ukazujete,nemohu najít žádný jiný termín,kde a jak hledat prosim