VLetenky

Tunisko s Air Malta od 125 EUR

Sidi Bou Said
Populárne prímorské mestečko Sidi Bou Said neďaleko Tunisu (foto: cody berg/Pexels/CC0)

Do severoafrického Tuniska máte príležitosť vyraziť (aj v priebehu letných prázdnin) pri využití ponuky leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Air Malta (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do rovnomennej tuniskej metropoly Tunis sú v predaji za 125 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od mája do októbra 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Tuniska môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 5. augusta a návrat z Tunisu (TUN) dňa 13. augusta 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tunis za 125 EUR (05.08.-13.08.2021)

VIE-TUN
Viedeň, Rakúsko – Tunis, Tunisko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tunisko

Keďže Tunisko už navštívilo v minulosti veľké množstvo cestovateľov z nášho regiónu, zrejme ho nebude treba našincom príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise určite nevynechajte prehliadku fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa neostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej výraznú časť severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i vynikajúce vnútrozemie

Cestou z Tunisu či Enfidha na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o impresívne historické mestá. O niečo južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o čosi ďalej obľúbený ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti natrafíte na lákavú lokalitu Matmata, ktorá si „strihla“ úlohu vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0