VLetenky

Tunisko s Air France od 196 EUR

Sidi Bou Said
Malebné bielomodré mestečko Sidi Bou Said neďaleko Tunisu (foto: Tony Hisgett/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste chceli spoznať famózne severoafrické Tunisko, mohla by Vám padnúť vhod ponuka spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Tunisu sú v predaji za 141 GBP (alebo v prepočte cca 196 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 7. apríla do 25. júna 2015 (s ukončením ciest do 28.06.2015), min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 22. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Tuniska nech bude napr. odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 20. júna (sobota) a návrat z Tunisu (TUN) dňa 27. júna 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Tunis za 141 GBP (20.06.-27.06.2015)
Budapešť – Tunis za 211 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Tunis za 5800 CZK (rezervácia v ČJ)

Tunisko

Keďže Tunisko sa radí pravdepodobne k jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov našincov, zrejme ho nebude treba príliš predstavovať. V pozoruhodnom Tunise istotne nevynechajte návštevu fenomenálneho Kartága, aj keď po púnskych vojnách medzi odvážnymi fenickými moreplavcami a gigantickým Rímskym impériom bohužiaľ z neho veľa nezostalo.

Obrovský kusisko histórie

Zo školských lavíc si azda ešte pamätáte namáhavé a dobrodružné vojenské ťaženie fenického vojvodcu Hannibala na slonoch cez Iberský polostrov a Alpy do regiónu dnešného severného Talianska. Samotná tuniská metropola Tunis bola neskôr prebudovaná Cézarom a stala sa sídlom rímskej provincie Africa, pokrývajúcej podstatnú časť severu čierneho kontinentu.

Úžasné mestá na brehoch Stredozemného mora i výborné vnútrozemie

Cestou z Tunisu na juh popri pôvabnom pobreží Stredozemného mora sa zastavte v skvelom Sousse a v Monastire, ktoré oplývajú pohodovými plážami, ale súčasne sa jedná o veľmi impresívne historické mestá. O čosi južnejšie Vás čaká mimoriadne fotogenický Sfax a ešte o niečo ďalej obľúbený ostrov Djerba. V relatívne neveľkej vzdialenosti natrafíte na atraktívnu lokalitu Matmata, ktorá si “zahrala úlohu” vo filmovom epose Georgea Lucasa s názvom Star Wars.

0