VLetenky

Trinidad a Tobago s British Airways od 554 EUR

Tobago"
Tropické pláže Karibiku v Pigeon Point na ostrove Tobago (foto: Paul Mannix/Flickr/CC BY 2.0)

Kúzlo famóznych karibských ostrovov máte možnosť poobdivovať so zaujímavým tarifom na Trinidad a Tobago od spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na karibské súostrovie Trinidad a Tobago sa dajú kúpiť za 554 EUR s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu a návratom na viedenské letisko.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v dobe 04.01.-15.03., 04.04.-22.06. a 20.08.-30.11.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) na jar (máj až jún) a na jeseň (september až november).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Trinidad a Tobago nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 23. mája a návrat z Crown Point (TAB)/Tobago do Viedne (VIE) dňa 7. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Tobago – Viedeň za 554 EUR (23.05.-07.06.2016)
Budapešť – Tobago – Viedeň za 578 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Tobago – Viedeň za 576 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Tobago – Viedeň za 15394 CZK (rezervácia v ČJ)

Trinidad a Tobago

Príťažlivé súostrovie Trinidad a Tobago (niekedy skrátene nazývané T&T), nájdete v prekrásnom Karibskom mori, medzi pútavou Granadou a impozantnou Venezuelou (iba niekoľko kilometrov od pobrežia juhoamerického svetadielu, resp. od venezuelských brehov či delty rieky Orinoco). “T&T” sú najjužnejšou časťou ostrovnej skupiny Antily, pričom (ako napovedá samotný ich názov) sú vytvárané dvomi rovnomennými hlavnými ostrovmi Trinidad, Tobago, ale i niekoľkými menšími ostrovčekmi.

Bohatý Trinidad

Pôvabný Trinidad, väčší z obidvoch “dvojičiek”, Vás očakáva len 11 km od venezuelského pobrežia. V jeho severozápadnej časti leží hlavné mesto krajiny, pozoruhodný Port of Spain. Ekonomika “T&T” má takisto ako susedná Venezuela základy v relatívne silnom petrochemickom priemysle (prítomnom hlavne na ostrove Trinidad) a zaraďuje sa k jedným z najrozvinutejších v celom Karibiku. K vcelku populárnym udalostiam (pre domácich obyvateľov i pre cestovateľov) sa radí pestrofarebný každoročný karneval, ktorý sa najbližšie uskutoční na začiatku februára 2016.

Príjemné Tobago

Znamenité Tobago, menší brat Trinidadu, má naopak orientáciu prevažne na cestovný ruch. Sklamaní určite nezostanú najmä obdivovatelia nádherných pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, fanúšikovia vodných športov, ale aj milovníci fantastických krás farebného podmorského sveta. Z mnohých neueriteľných plážových scenérií skúste majestátny Pigeon Point, situovaný v rozumnej vzdialenosti od medzinárodného letiska Crown Point (TAB).

0