VLetenky

Transylvánia s Wizz Air za 19 EUR

Peleš
Rozprávkové scenérie Transylvánie so zámkom Peleș (foto: fusion-of-horizons/Flickr/CC BY 2.0)

Pútavý výlet za neveľký peniaz sa dá zrealizovať do výnimočne fotogenickej Transylvánie s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do rumunského Targu Mures v Transylvánii sa predávajú za 5980 HUF (alebo v prepočte cca 19 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia WDC zaplatia rovnakú cenu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v obmedzenom množstve počas prvého kvartálu roku 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Transylvánie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. februára (sobota) a návrat z Targu Mures (TGM) dňa 17. februára 2015 (utorok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Targu Mures za 5980 HUF (14.02.-17.02.2015)

Transylvánia

Fascinujúca Transylvánia Vás doslova “opantá” v každom ročnom období, keďže idylická miestna krajinka s prekrásnymi hradmi a nádhernými zámkami pôsobí priam ako “vystrihnutá” z rozprávky. Z Targu Mures (Transilvania Airport) sa skúste vybrať smerom na juhovýchod do Brašova, v ktorého blízkom okolí Vás očakáva obrovské množstvo cestovateľských špecialít.

Okúzľujúce transylvánske hrady a zámky

Pokiaľ budete pokračovať z impresívneho historického mesta Brašov ďalej na juhozápad, naďabíte na majestátny hrad Râșnov. Iba o niekoľko kilometrov ďalej sa vypína “strašidelný” zámok Bran, známejší skôr ako “Dracula’s Castle”. Ďalší nesmierne pôvabný zámoček – kúzelný Peleș, Vás čaká v blízkosti populárneho turistického strediska Sinaia (južne od Brašova).

Pešia turistika v Transylvánskych Alpách

Nielen v teplejších mesiacoch roka v tomto čarovnom kúte Rumunska (a prakticky v celej oblasti) nájdete vynikajúce podmienky na pešiu turistiku. Na tých istých miestach naopak v chladnejšom ročnom období padne vhod pohodová lyžovačka v obľúbených miestnych centrách zimných športov. K populárnym strediskám v Transylvánskych Alpách (položeným na juh od Brašova), patria Poiana Brašov (1030 m-1799 m), Predeal (1040 m-1445 m) a Sinaia (900 m-2030 m).

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti v Transylvánii

Za návštevu určite stojí aj lokalita s názvom Salina Turda (v blízkosti rovnomenného mesta Turda) – v minulosti soľné bane, dnes však slúžiace hlavne ako haloterapeutické centrum a “návštevnícka atrakcia”. Pri potulkách po tomto znamenitom kúte Európy si nenechajte ujsť veľmi impresívne pohoria Făgăraș (Fagaraš) a Bucegi. V druhom menovanom horskom masíve natrafíte aj na neskutočne pôsobivú jaskyňu Ialomiței (Peștera Ialomiței) s magickým skalným kláštorom.

0