VLetenky

Transylvánia s Wizz Air od 9 EUR

Hunyadi Castle
Geniálny transylvánsky hrad v Hunedoare (foto: Paszczur01/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0 RO)

Pútavý výlet za neveľký peniaz (v chladnejšom období) možno podniknúť do výnimočne fotogenickej Transylvánie s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do rumunského mesta Kluž (Cluj-Napoca) v Transylvánii sa dajú kúpiť za 9 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia (v tomto prípade) rovnakú cenu.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Transylvánie môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 18. januára (štvrtok) a návrat z Kluž (CLJ) dňa 21. januára 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Kluž za 9 EUR (18.01.-21.01.2018)

Transylvánia

Fascinujúca Transylvánia Vás doslova “opantá” v každom ročnom období, keďže idylická miestna krajinka s prekrásnymi hradmi a nádhernými zámkami pôsobí priam ako “vystrihnutá” z rozprávky. Z Kluž sa skúste vybrať cez Targu Mures smerom do Brašova, v ktorého blízkom okolí Vás očakáva obrovské množstvo cestovateľských špecialít.

Okúzľujúce transylvánske hrady a zámky

Pokiaľ budete pokračovať z impresívneho historického mesta Brašov na juhozápad, naďabíte na majestátny hrad Râșnov. Iba o niekoľko kilometrov ďalej sa vypína “strašidelný” zámok Bran, známejší skôr ako “Dracula’s Castle”. Ďalší nesmierne pôvabný zámoček – kúzelný Peleș, Vás čaká v blízkosti populárneho turistického strediska Sinaia (južne od Brašova).

Pešia turistika v Transylvánskych Alpách

Nielen v teplejších mesiacoch roka v tomto čarovnom kúte Rumunska (a v podstate v celej oblasti) nájdete vynikajúce podmienky na pešiu turistiku. Na tých istých miestach naopak v chladnejšom ročnom období padne vhod pohodová lyžovačka v obľúbených miestnych centrách zimných športov. K navštevovaným strediskám v Transylvánskych Alpách (položeným na juh od Brašova), patria Poiana Brašov (1030 m-1799 m), Predeal (1040 m-1445 m) a Sinaia (900 m-2030 m).

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti v Transylvánii

Za návštevu istotne stojí aj lokalita s názvom Salina Turda (neďaleko rovnomenného mesta Turda) – v minulosti soľné bane, dnes však slúžiace hlavne ako haloterapeutické centrum a “návštevnícka atrakcia”. Pri potulkách po tomto znamenitom kúte Európy si nenechajte ujsť vskutku pôsobivé pohoria Făgăraș (Fagaraš) a Bucegi. V druhom menovanom horskom masíve natrafíte aj na neskutočne impresívnu jaskyňu Ialomiței (Peștera Ialomiței) s magickým skalným kláštorom.

0