VLetenky

Transylvánia s Wizz Air od 19 EUR

Hunyadi Castle
Zámok v Hunedoare (foto: Craig Heimburger@Travelvice.com /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Atraktívny výlet za neveľký peniaz (v chladnejšom období) možno podniknúť do mimoriadne fotogenickej Transylvánie s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do rumunského Targu Mures v Transylvánii sú v predaji za 5980 HUF (alebo v prepočte cca 19 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia äv tomto prípade) tú istú cenu. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu januára a februára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Transylvánie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 9. januára (sobota) a návrat z Targu Mures (TGM) dňa 12. januára 2016 (utorok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Targu Mures za 5980 HUF (09.01.-12.01.2016)

Transylvánia

Fantastická Transylvánia Vás doslova “opantá” v každom ročnom období, keďže idylická miestna krajinka s nádhernými hradmi a prekrásnymi zámkami pôsobí priam ako “vystrihnutá” z rozprávky. Z Targu Mures (Transilvania Airport) sa skúste vydať smerom na juhovýchod do Brašova, v ktorého blízkom okolí Vás čaká obrovské množstvo cestovateľských pozoruhodností.

Očarujúce transylvánske hrady a zámky

Ak budete pokračovať z pôsobivého historického mesta Brašov ďalej na juhozápad, natrafíte na impozantný hrad Râșnov. Len o niekoľko kilometrov ďalej sa vypína “strašidelný” zámok Bran, známejší skôr ako “Dracula’s Castle”. Ďalší neskutočne príťažlivý zámoček – čarovný Peleș, Vás očakáva v blízkosti obľúbeného turistického strediska Sinaia (južne od Brašova).

Pešia turistika v Transylvánskych Alpách

Nielen v teplejších mesiacoch roka v tomto kúzelnom kúte Rumunska (a prakticky v celej oblasti) nájdete výborné podmienky na pešiu turistiku. Na rovankých miestach naopak v chladnejšom ročnom období padne vhod príjemná lyžovačka v populárnych miestnych centrách zimných športov. K navštevovaným strediskám v Transylvánskych Alpách (situovaným na juh od Brašova), patria Poiana Brašov (1030 m-1799 m), Predeal (1040 m-1445 m) a Sinaia (900 m-2030 m).

Ďalšie cestovateľské špeciality v Transylvánii

Za návštevu určite stojí i lokalita pod názvom Salina Turda (v blízkosti rovnomenného mesta Turda) – v minulosti soľné bane, dnes však slúžiace najmä ako haloterapeutické centrum a “návštevnícka atrakcia”. Pri potulkách po tomto famóznom kúte Európy si nenechajte ujsť vskutku impresívne pohoria Făgăraș (Fagaraš) a Bucegi. V druhom menovanom horskom masíve naďabíte i na nesmierne pôsobivú jaskyňu Ialomiței (Peștera Ialomiței) s dramatickým skalným kláštorom.

0