VLetenky

Transylvánia s Wizz Air od 19 EUR

Hunedoara
Grandiózny transylvánsky zámok v Hunedoare (foto: fusion-of-horizons/Flickr/CC BY 2.0)

Pohodový výlet “za neveľké dukáty” možno podniknúť do mimoriadne fotogenickej Transylvánie s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do rumunského Targu Mures v Transylvánii sa dajú kúpiť za 5980 HUF (alebo v prepočte cca 19 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia WDC zaplatia tú istú cenu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v priebehu januára a februára 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Transylvánie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 17. januára (sobota) a návrat z Targu Mures (TGM) dňa 20. januára 2015 (utorok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Targu Mures za 5980 HUF (17.01.-20.01.2015)

Transylvánia

Fantastická Transylvánia Vás upúta v každom ročnom období, keďže idylická miestna krajinka s nádhernými hradmi a prekrásnymi zámkami pôsobí priam ako “vystrihnutá” z rozprávky. Z Targu Mures (Transilvania Airport) sa skúste vydať smerom na juhovýchod do Brašova, v ktorého blízkom okolí Vás čaká obrovské množstvo cestovateľských pozoruhodností.

Očarujúce transylvánske hrady a zámky

Pokiaľ budete pokračovať z pôsobivého historického mesta Brašov ďalej na juhozápad, natrafíte na impozantný hrad Râșnov. Len o niekoľko kilometrov ďalej sa vypína “strašidelný” zámok Bran, známejší skôr ako “Dracula’s Castle”. Ďalší príťažlivý zámoček – čarovný Peleș, Vás očakáva v blízkosti turistického strediska Sinaia (južne od Brašova).

Pešia turistika v Transylvánskych Alpách

Nielen v teplejších mesiacoch roka v tomto kúzelnom kúte Rumunska (a prakticky v celej oblasti) nájdete výborné podmienky na pešiu turistiku. Na rovnakých miestach naopak v chladnejšom ročnom období padne vhod príjemná lyžovačka v populárnych miestnych centrách zimných športov. K obľúbeným strediskám v Transylvánskych Alpách (situovaným južne od Brašova), patria Poiana Brašov (1030 m-1799 m), Predeal (1040 m-1445 m) a Sinaia (900 m-2030 m).

Ďalšie cestovateľské špeciality v Transylvánii

Za návštevu istotne stojí aj lokalita s názvom Salina Turda (v blízkosti rovnomenného mesta Turda) – v minulosti soľné bane, dnes však slúžiace najmä ako haloterapeutické centrum a “návštevnícka atrakcia”. Pri potulkách po tomto famóznom kúte Európy si nenechajte ujsť veľmi pôsobivé pohoria Făgăraș (Fagaraš) a Bucegi. V druhom menovanom horskom masíve naďabíte aj na neuveriteľne impresívnu jaskyňu Ialomiței (Peștera Ialomiței) s dramatickým skalným kláštorom.

0