VLetenky

Toulouse s Volotea od 38 EUR

Airbus Beluga
Airbus Beluga na Toulouse Blagnac Intl Airport (foto: Gyrostat/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Výlet (aj počas letných prázdnin či víkendov) do oblasti juhozápadného Francúzska s historickými mestami Toulouse a Carcassonne, neďalekým horským masívom Pyrenejí s Andorrou či pútnickými Lurdami alebo medzinárodným letiskom Toulouse-Blagnac Airport (TLS) so svetoznámymi výrobcami Airbus a ATR – to všetko máte príležitosť uskutočniť vďaka priamym letom spoločnosti Volotea z Prahy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Toulouse v “Okcitánii” (v oblasti juhozápadného Francúzska) kúpite za 38 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou, pričom členovia vernostného programu aerolínie pod názvom Supervolotea v tomto prípade zaplatia 34 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku júla do polovice decembra 2017 – s predajom do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 7. júla a návrat z letiska Toulose-Blagnac (TLS) dňa 21. júla 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Toulouse za 38 EUR / 34 EUR so Supervolotea (07.07.-21.07.2017 / letné prázdniny)
Praha – Toulouse za 38 EUR / 34 EUR so Supervolotea (29.09.-02.10.2017 / “predĺžený víkend”)
Praha – Toulouse za 38 EUR / 34 EUR so Supervolotea (17.11.-20.11.2017 / “predĺžený víkend”)

Toulouse a okolie

Pôsobivé polmiliónové Toulouse, situované zhruba 10 km na juhozápad od letiska Blagnac, bude štvrtým najväčším francúzskym mestom, administratívnym centrom regiónu Midi-Pyrénées a departmentu Haute-Garonne. Ako sme už v úvode naznačili, šancí ku kultúrnemu vyžitiu v Toulouse a v širšom okolí bude neúrekom a na svoje si istotne prídu priaznivci historických pamiatok, hôr, pútnických miest, ale aj fanúšikovia letectva a leteckého spottingu.

Domovské letisko leteckých výrobcov Airbus i ATR

Vašu cestu skúste začať priamo na medzinárodnom letisku Toulouse-Blagnac Airport (TLS) v obľúbenom návštevníckom stredisku Airbus-u (otvoreného 2x za týždeň a v priebehu prázdnin každý deň; odporúča sa rezervovať si vstup do priestorov v dostatočnom časovom predstihu). V tomto leteckom prístave pôsobí i francúzsko-taliansky výrobca turbovrtuľových lietadiel ATR (Avions de Transport Régional), takže možností fotografovania lietadiel (aj v podstate priamo z výroby) bude dosť.

Fascinujúce historické Carcassonne, pútnické Lurdy i dramatická pyrenejská Andorra

Z letiska Toulouse-Blagnac Airport (TLS) premávajú autobusy i do pomerne neveľmi vzdialenej Andorry (bez vlastného leteckého prístavu/s niekoľkými heliportmi), ďalšou alternatívou dopravy do tohto pyrenejského štátu ostáva kombinácia vlaku z Toulouse do stanice L’Hospitalet s následným pokračovaním cesty autobusom. Viac ako 50 km smerom na juhozápad od Toulouse nájdete fantastické Carcassonne s jednou z najzachovalejších pevností v celej Európe. Opačným smerom, na úbočí impozantných Pyrenejí, Vás očakáva magické pútnické mestečko Lourdes (Lurdy).

0